בדיקת זכאות לפיצוי

יפוי כח מתמשך

יפוי כח מתמשך – הדרך היחידה לשמור על השליטה!

ייפוי כח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לאדם לתכנן את עתידו בשלב בו הנו בעל יכולת ומסוגלות לקבל החלטות ולבצע פעולות.  ייפוי כוח מתמשך מאפשר לכל אדם לקבוע בעצמו כיצד יראו חייו בעתיד, אם יגיע למצב שבו הוא לא יהיה מסוגל לקבל החלטות, או לנהל את ענייניו. מטרתו של ייפוי הכוח המתמשך היא לאפשר לאדם לקבל החלטה מושכלת ומודעת לגבי עתידו, בעודו בריא בגופו ונפשו, ולהעניק סמכויות מתאימות לטיפול בו למי שהוא נותן בו את אמונו.

עו"ד אביבה גלאי לשירותך עם ניסיון של מעל 20 שנה

רוב האנשים עדיין אינם מודעים…

רוב האנשים עדיין אינם מודעים לאפשרות הקיימת  לעריכת ייפוי כוח מתמשך, בעקבות תיקון שנחקק בשנת 2017 ב"חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות" אשר יצר חלופה חדשה למנגנון האפוטרופסות.  

מי שלא ערך ייפוי כוח מתמשך, ויגיע למצב של אי מסוגלות לקבל החלטות, בעקבות מחלה, גיל מבוגר, תאונה או כל דבר אחר שעשוי לגרום לאבדן כשירות משפטית, ימונה לו אפוטרפוס, מבלי שתהיה לו אפשרות לבחור את זהותו, וכלל לא בטוח שהטיפול בו ובענייניו יעשה כפי שהיה רוצה. החלופה של ייפוי כח מתמשך, מאפשרת למייפה הכח להחליט, בעודו כשיר, מי ידאג לכל צרכיו בעתיד.

ייפוי כוח מתמשך יכול להיעשות עבור עניינים אישיים, ענייני רכוש או עבור שניהם, כולל נושאים רפואיים, ויכול לכלול הוראות מפורטות בנושאים מסוימים ומקום לשיקול הדעת של מיופה הכוח בנושאים אחרים. בכל מקרה הנושאים חייבים להיות מפורטים בתוך ייפוי הכוח.

"מיופי הכוח לא יהיו מחויבים בפניה לבית המשפט לקבלת אישורים לפעולות שונות ויהיו
משוחררים מחובת הדיווח לאפוטרופוס הכללי.זה מקל משמעותית על תהליך הטיפול בחוסה"

עו"ד אביבה נטרביץ-גלאי
עיתון הארץ

מי מוסמך לערוך יפוי כח מתמשך?

רק עורכי דין שעברו הכשרה מיוחדת והוסמכו ע"י האפוטרופוס הכללי לערוך ייפויי כח מתמשכים, ושאין להם עניין אישי בייפוי הכוח מוסמכים לערוך את ייפוי הכח המתמשך. את ייפוי הכוח החתום יש להפקיד אצל האפוטרופוס הכללי..

עו"ד אביבה נטרביץ-גלאי עברה את ההכשרה המיוחדת של האפוטרופוס הכללי ונמנית על עורכי הדין המוסמכים לערוך ייפוי כח מתמשך.

מהו התהליך?

לצורך עריכת ייפוי הכח המתמשך, עו"ד נטרביץ-גלאי מקיימת פגישה ראשונית עם הממנה ונפגשת בנפרד עם מיופה או מיופי הכח, כדי לתת להם הסבר על ייפוי הכח, להבין את צרכיו ורצונותיו של הממנה ולערוך ייפוי כוח מתמשך בהתאם לתנאים הנדרשים, בהתאמה לרצון ולצרכים של כל אדם באופן אינדיבידואלי. ניסיונה של עו"ד אביבה נטרביץ-גלאי בטיפול במקרים רגישים ובגישור מאפשר לה למצוא את הדרך הנכונה עבור כל אדם ולנסח עבור כל אחד ואחת ייפוי כוח מדויקים, המשרתים את רצונם בצורה הטובה ביותר.

לקביעת פגישת יעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים פה >>

עיצוב ובניית אתרים webthenet