בדיקת זכאות לפיצוי

גישור

מהו גישור?

מטרתו של הליך הגישור היא לסייע לצדדים שיש ביניהם מחלוקת או סכסוך להגיע לפתרון מוסכם בדרך של הידברות. תפקיד המגשרת הוא לסייע לצדדים בתהליך ולהגיע ביחד לפתרון המיטבי  עבור כל הצדדים, בצורה שמשקפת את האינטרסים והצרכים של הצדדים בסכסוך. בניגוד לשופט או בורר, המגשרת אינה נוקטת עמדה ואינה כופה פתרון מחייב, אלא מסייעת בתהליך ובניהול דיאלוג המקדם הסכמות והבנות.

הליך הגישור הוא הליך רצוני לכל אורכו. הצדדים רשאים להפסיק אותו בכל שלב ולחזור לבית המשפט, וחל עליו חיסיון, כלומר, לא ניתן לעשות שימוש בבית המשפט בדברים שנאמרו במסגרת הגישור. מטרת החיסיון היא לאפשר את ניהול הליך הגישור בשקיפות ובפתיחות ולהגיע לפתרון הנכון ביותר עבור הצדדים, אשר יאפשר להם, במקרים מתאימים ואם ירצו בכך, גםלחזור לנהל מערכת יחסים אישית או עסקית.

יתרונות הגישור

איך מתנהל הליך הגישור?

הליך הגישור מתחיל, בדרך כלל, בפגישה משותפת עם כל הצדדים, ולאחר מכן מקיימת המגשרת פגישות נפרדות עם כל צד במטרה להגיע להיכרות והבנה מעמיקה של הצדדים ורצונותיהם, כדי למצוא ביחד פתרונות הולמים.

מספר הפגישות הנדרש ומשך הליך הגישור משתנה ממקרה למקרה, בהתאם לנסיבות, אך הליך הגישור תמיד מאפשר לצדדים לפתור מחלוקות בתוך פרק זמן קצר יחסית ולחסוך בהוצאות משפטיות.

המגשרת אינה מייצגת אף אחד מהצדדים ונאסר עליה לתת שירות מקצועי למי מהם, בכל עניין הנוגע למחלוקת ביניהם, הן במהלך ניהול ההליך והן לאחר מכן.

ישיבות מהו"ת

בשנים האחרונות מערכת המשפט בישראל נותנת חשיבות גדולה ליישוב סכסוכים בגישור ובדרכים אלטרנטיביות אחרות, מחוץ לכותלי בית המשפט. כחלק ממגמה זו, החל משנת 2008 מתקיים בבתי המשפט פיילוט, במסגרתו, בתובענות אזרחיות שסכומן עולה על 75,000 ₪,  הצדדים מופנים לישיבות מהו"ת (מידע, היכרות ותיאום) המתקיימות עם מגשר ומטרתן לבחון את האפשרות לניהול הליך גישור בתיק. במסגרת השינויים הצפויים בתקנות סדר הדין האזרחי בשנת 2019, תוכנית המהו"ת תהפוך לתכנית קבע, וכל תביעה כספית מעל 40,000 ₪ תופנה על ידי בתי המשפט לישיבת מהו"ת.

עו"ד אביבה נטרביץ גלאי היא מגשרת מוסמכת, בוגרת התוכנית להתנסות מודרכת בגישור של משרד המשפטים, בעלת נסיון של אלפי שעות גישור ומנהלת ישיבות מהו"ת החל משנת 2008.

 

לקבלת פרטים נוספים ותיאום פגישת היכרות השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם. 

 

 

עיצוב ובניית אתרים webthenet